Zobacz który burmistrz organizuje transport na szczepienie przeciw COVID-19!

Dobra wiadomość dla wszystkich oczekujących na szczepionki przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. W piątek, 15 stycznia, rozpoczęły się zapisy na szczepienia grupy osób powyżej 80 roku życia. Gmina Szczekociny informuje o możliwości zapewnienia transportu osobom, które mają trudności z samodzielnym dotarciem do punktu szczepień.

Pomoc i informacje związane z usługą transportową można uzyskać pod numerem: 34 35 57 050 (numer wewnętrzny 103). Usługa ta dotyczy osób niepełnosprawnych oraz innych, które mają problemy z samodzielnym dostaniem się do punktu szczepień.

Uruchomienie infolinii telefonicznej oraz usługi transportowej ma związek z decyzją Wojewody Śląskiego, dotyczącą organizacji transportu osób mających trudności z samodzielnym dotarciem do punktu szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Do tego grona zaliczono także osoby niepełnosprawne. Decyzja została ogłoszona 12 stycznia. Od piątku, 15 stycznia, uruchomiono specjalny telefon w Urzędzie Miasta i Gminy Szczekociny, przeznaczony dla osób potrzebujących transportu. Można na niego dzwonić, aby uzyskać informacje w sprawie dotarcia do punktu szczepień oraz wyrazić chęć skorzystania z usługi.

Rezerwacja transportu nie jest tym samym, co rezerwacja terminu szczepienia. Transport powinniśmy umawiać dopiero wtedy, kiedy mamy zarezerwowany termin podania szczepionki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button