Podpalał śmietniki na terenie Zawiercia. Zatrzymała go policja

Powiatowa Komenda Policji w Zawierciu namierzyła i złapała 30-latka, który od dawna podpalał pojemniki na odpady. W wyniku działania podpalacza spłonęło 15 pojemników, co spowodowało łączne straty w wysokości niemal 10 tys. złotych. 

Policjanci z Zawiercia zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który podpalił 15 pojemników na terenie miasta. Oprócz nich uszkodzone zostały dwa samochody zaparkowane w pobliżu pojemników. Straty wyceniono na niemal 10 tys. złotych. Sprawcą okazał się mieszkaniec Zawiercia, który posiada kartotekę popełnienia podobnych przestępstw w przeszłości. Pomimo tego, że odbył już karę pozbawienia wolności za popełnione przestępstwa w przeszłości, to jak widać wrócił do wandalizmu.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych czynów. Teraz o jego dalszych losach zadecyduje sąd. Przestępstwo podpalenia jest zapisane w Kodeksie Karnym pod art. 163. Jednak przestępstwo to jest różnie kwalifikowane, w zależności od strat materialnych oraz zagrożenia życia, które podpalenie wywołało. Karą może być grzywna lub nawet pozbawienie wolności do 12 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button