Dodatkowe 25 miejsc dla przedszkolaków w Porębie.
Dofinansowanie z Unii Europejskiej pozwoliło stworzyć nową grupę w Przedszkolu Miejskim nr 1 im. Misia Uszatka w Porębie. Ruszy ona prawdopodobnie po 17.01.2021 r.
Nie byłoby to możliwe bez zaangażowania rodziców. Od sierpnia zbierali oni podpisy, aby utworzyć nową grupę dla przedszkolaków. Zapewne sprawa nie zakończyłaby się pomyślnie, gdyby do gry nie weszły pieniądze z Unii Europejskiej.
Cel osiągnięto, w ramach projektu Unii Europejskiej „Stworzenie nowych miejsc przedszkolnych w Przedszkolu Miejskim nr 1 w Porębie”. Uzyskane za pomocą niego środki finansowe – 403 tys. złotych – posłużą jednak wielu celom.
Uzyskane w ramach projektu dofinansowanie zostanie wykorzystane, by m.in. wyremontować i zaadaptować sale dla nowej grupy przedszkolaków oraz kupić sprzęt i pomoce dydaktyczne.
Inwestycja wpłynie również na poprawę kompetencji kadry pracującej w przedszkolu. Wprowadzone zmiany w działaniu placówki powinny przełożyć się, na świadczenie wysokiej jakości edukacji przedszkolnej w Porębie. Będzie ona objawiała się zwiększeniem szans edukacyjnych dla dzieci oraz poprawą jakości wychowania przedszkolnego.
Fot. Urząd Miasta w Porębie
Jeden komentarz