Weź udział w bezpłatnym szkoleniu!

Czasy, w których żyjemy, wymagają od nas sprawnego poruszania się w sieci. Jedną z możliwości rozwoju pod kątem internetowych umiejętności jest udział w szkoleniach.

Obecnie trwa rekrutacja do udziału w bezpłatnym kursie „E-aktywni mieszkańcy Gminy Zawiercie”. Szkolenia mają 4 moduły: kultura w sieci, rodzic w internecie, mój biznes oraz moje finanse i transakcje w sieci. Jaką wiedzę uczestnik wyniesie z poszczególnych części?

Moduł kultura w sieci pokazuje, gdzie w Internecie szukać przydatnych materiałów szeroko pojętej kultury oraz zasobów edukacyjnych z legalnych źródeł, a także w jaki sposób wykorzystywać je do nauki lub własnej twórczości. Uczestnik po pierwszej części szkolenia potrafi korzystać z portali, prezentujących dorobek polskiej kultury oraz zna praktyczne podstawy prawa autorskiego. Wie, jak odtworzyć historię własnej rodziny, miejscowości czy regionu, bazując na informacjach z sieci oraz jak stworzyć drzewo genealogiczne. Potrafi korzystać z legalnych źródeł kultury, w tym z Bazy Legalnych Źródeł.

Po module rodzic w internecie uczestnik pełni rolę przewodnika dziecka w zakresie bezpiecznego i „mądrego” korzystania z sieci oraz reagowania na sytuacje zagrożenia. Zna źródła wartościowych i pochodzących z legalnych źródeł treści dla dziecka. Kursant rozumie, jak zapewnić bezpieczeństwo najmłodszym w sieci. Potrafi korzystać z podstawowych usług e-administracji dedykowanych rodzinom, takich jak złożenie wniosku Rodzina 500+, uzyskanie Karty Dużej Rodziny i wielu innych. Uczestnik prawidłowo porusza się w zakresie korzystania z kultury i z zasobów edukacyjnych w Internecie.

Dwie ostatnie części, mój biznes oraz moje finanse i transakcje w sieci są do siebie zbliżone. Po szkoleniu z tych modułów uczestnik potrafi skutecznie załatwić sprawy prywatne, biznesowe, finansowe i urzędowe za pośrednictwem Internetu. Wykorzystując sieć, zarządza kontem bankowym, dokonuje płatności, realizuje zakupy, rezerwuje podróż oraz płaci podatki. Kursant korzysta z podstawowych usług e-administracji, m.in. wnioskując o zaświadczenia, świadczenia czy też występując o dowód osobisty.

Ilość miejsc jest ograniczona. Aby zapisać się na szkolenie, należy wypełnić formularz znajdujący się pod tym linkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button