
Co dzieje się w Porębie?
Pandemia koronawirusa nie zakłóciła pracy Urzędu Miasta Poręba. W minionych dniach, 10-12 marca, wiele się w nim działo. Co takiego? Dowiedz się sam.
Okazuję się, że pandemia, chociaż sama w sobie jest straszna, to nie torpeduje pracy urzędu. W środę, 10 marca, urzędnicy miejskiego magistratu w Porębie rozpoczęli akcje dostarczania decyzji podatkowych. Powstało ok. 8 tys. decyzji o podatkach – np. od nieruchomości, rolnym, czy leśnym.
Skoro decyzje zapadły, a dokumenty opracowano. Postało je wyłącznie dostarczyć. Dostarczanie decyzji, oczywiście w pełnym reżimie sanitarnym, trwa od środy, 10 marca. Odbiorców kopert zawierających dokumenty w tej sprawie ucieszy wiadomość, że stawka podatkowa nie uległa zmianie.
W czwartek, 11 marca, Urząd Miasta Poręba ogłosił nabór wykonawców w projekcie: „Budowa instalacji odnawialnych źródeł energii w podregionie sosnowieckim- Irządze, Łazy, Poręba, Sosnowiec, Szczekociny, Zawiercie”.
Nabór w zasadzie dotyczy poszukiwania wykonawców instalacji:
- Kocioł na pellet o mocy 12 kW – 4 wolne instalacje
- Kocioł na pellet o mocy 24 kW – 2 wolne instalacje
Zainteresowane podmioty proszone są o zgłaszanie się do Urzędu Miejskiego w Porębie w jego godzinach pracy. Sprawy z tym związane załatwimy w pokoju nr 10 w urzędzie. Otrzymają tam deklarację przystąpienia do projektu. Jest to konieczne, gdyż koniecznie należy wypełnić obowiązki formalne.
Obecnie trwa pandemia koronawirusa, ale też istnieje duża możliwość, aby skorzystać z projektów szkoleń dla przedsiębiorców i pracowników. Szkolenia i doradztwo zawodowe skupia się na wybranych obszarach – ten wybór nie jest losowy. Ma to na celu rozwój kompetencyjny i przeciwdziałanie negatywnym skutkom koronawirusa.
W piątek, 12 marca, Urząd Miejski Poręba udziela informacji związanych z oferowanym wsparciem. Projekty szkoleń realizowane są na zlecenie PARP przez występujące w roli operatorów podmioty:
- MDDP spółka akcyjna Akademia Biznesu sp. k.
- CTS Sp. z o. o.
- KDKINFO Sp. z o. o.
Rekrutacja do uczestnictwa w projekcie trwa do 31 marca, zaś wsparcie będzie realizowane do 30 czerwca. Przypominamy, że projekt miał swój początek 1 października 2020 r. Kto może otrzymać wsparcie? Firmy wybranych sektorów.
O pomoc i wsparcie mogą ubiegać się właściciele przedsiębiorstw z siedzibą na terenie Polski oraz pracownicy tych przedsiębiorstw. Informacji o potencjalnych odbiorcach programu udziela Urząd Miejski Poręba.
Warto wykorzystać możliwość do podnoszenia kwalifikacji pracowniczych, tym bardziej że brak limitu przyznawanego dofinansowania na firmę. Jeden pracownik natomiast skorzysta z:
Urząd Miasta Poręba przekazuje słowa Andżeliki Juszko, Specjalisty ds. projektów:
Zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o przekazanie informacji na temat naszego projektu do zrzeszonych w Państwa organizacji przedsiębiorstw – potencjalnych odbiorców oferowanego w ramach naszego projektu wsparcia.
Jeżeli potrzebują Państwo dodatkowych materiałów promocyjnych/informacyjnych, prosimy o kontakt w tej sprawie. Bardzo zależy nam, aby informacja o naszym projekcie dotarła do jak największej rzeszy przedsiębiorców. Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje współpracy z Państwem, w tym możliwość organizacji spotkania on-line dla zainteresowanych przedsiębiorstw bądź firm szkoleniowych.
W załączeniu przesyłamy plakat informacyjno-promocyjny z kontaktami do poszczególnych sektorów. W razie jakichkolwiek pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji.
Do artykułu załączony został „Szkolenia i Doradztwo Zawodowe ANTY-COVID” przygotowany przez PARP Grupa PFR.
fot. UM Poręba, UM Poręba FB, https://www.parp.gov.pl/
Krzysztof A. Kluza
przylaczy Porymbe do Zawiercie