
Już jutro Dzień Gier Bitewnych w Szczekocinach!
Jak zamienić szabelkę na pędzel? W gminie Szczekociny odbędą się warsztaty poświęcone militarystyce, ale… inaczej widzianej. Nachodzi Szczekocikon 2021: Dzień Gier Bitewnych!
W sobotę, 31 sierpnia, o godzinie 12,00 w Miejscu dla Młodych przy ul. Spacerowej 12 w Szczekocinach odbędą się warsztaty poświęcone grom bitewnym. Na czym będą one polegać? Ich celem będzie przekazanie wiedzy o grach bitewnych, choć nie zabraknie też angażujących i twórczych zadań.
Nie masz pojęcia czym są gry bitewne? Po co maluje się do nich figurki? Spokojna głowa! Wszystko Ci wytłumaczymy w ramach Warsztatów z Malowania Figurek, które będą głównym punktem tego wydarzenia, więc przychodź śmiało i bierz ze sobą kolegów – wyjaśnia SKF „Poczytalność” FB.
Przed uczestnikami będzie postawione nie lada zadanie! Challenge będzie polegał na malowaniu figurek, przy czym równie ważne będzie przekazanie wiedzy: po co się je maluje, do czego służą oraz jak grać w gry bitewne. Wiedza nie pozostanie wyłącznie teoretyczną, będzie można zrobić z niej użytek.
SKF Poczytalność, organizator, jest w trakcie przygotowywania makiety, która umożliwi rozegrania potyczki w grach bitewnych – dodaje SKF „Poczytalność” FB, 17 lipca. Należy wymienić także inne organizacje, dzięki którym warsztaty mogą zostać przeprowadzone, były to: Fundacja EFC z siedzibą w Warszawie oraz Strategia Centrum Gier z siedzibą w Łodzi.
Warto poświęcić trochę uwagi organizatorowi, aby przekonać się, że nie jedyna przez niego realizowana inicjatywa. Zamiast opisywać, czym jest grupa, jakie ma cele, jakie działania prowadzi i planuje, lepiej oddajmy jej głos:
W skrócie jesteśmy, póki co nieformalną kilkuosobową grupą ze Szczekocin i okolic interesujących się fantastyką o nazwie SKF „Poczytalność” (skrót SKF oznacza Szczekociński Klub Fantastyki, a Poczytalność to nawiązanie do jednej z popularnych gier fabularnych Zew Cthulhu) – mówi o sobie SKF „Poczytalność” FB, po czym wyjaśnia, kiedy narodził się pomysł wyjścia do ludzi i działań społecznych.
Dwa lata temu stwierdziliśmy, że chcielibyśmy pokazać naszemu lokalnemu społeczeństwu czym właściwie jest nasze hobby, którym w głównej mierze są gry fabularne, potocznie zwane RPGami. Nie chodzi tutaj dodam o gry komputerowe, a rodzaj spotkań, gdzie wspólnie siadamy przy stole i na bieżąco odgrywamy role w wymyślonej przez nas historii – SKF „Poczytalność” wyjaśnia skąd pomysł i co właściwie nim jest oraz zwraca uwagę na swoją historię.
Tak zatem dwa lata temu zorganizowaliśmy Warsztaty Gier Fabularnych, gdzie pokazaliśmy zainteresowanym z czym to się właściwie je. Rok temu stwierdziliśmy, że chcemy pokazać więcej organizując w szczekocińskiej Galerii Neon tak zwany Szczekocikon, czyli serie weekendowych spotkań na różne tematy związane z fantasy czy popkulturą. Nazwa Szczekocikon to połączenie słów Szczekocikon oraz żartobliwie konwent – SKF „Poczytalność” FB wyjaśnia skąd się wzięła nazwa “Szczekocikon”. Należy dodać, że osiąga on sukcesy i to bynajmniej nie ograniczające się do jednego pomyślnie wykonanego zadania.
W tym roku udało nam się wygrać konkurs, na projekt organizowany przez Gminę Szczekociny oraz Fundację EFC, który dotyczył kolejnej edycji Szczekocikonu w ramach którego zorganizowaliśmy już na początku lipca Turniej Szachowy oraz Dzien Gier Planszowych, pod koniec lipca będziemy organizować Dzień Gier Bitewnych na ktorym przeprowadzimy Warsztaty z Malowania Figurek, chcemy przeprowadzic ciekawą grę terenową, nie zabraknie również rzeczy dla miłośników gier komputerowych ponieważ rozpoczęliśmy już zapisy na turniej gier League of Legends oraz CS:GO.
Poza tym postawiliśmy serwer Minecraft dostępny w okresie wakacji dla każdego. Wszystko chcemy zwieńczyć finałem pod koniec sierpnia składającym się z Warsztatów Mistrzowania czyli warsztatów mających wdrążyć/pokazać nowym osobom na czym polega prowadzenie gier fabularnych.
Chcemy też zorganizować konkurs z wiedzy o fantastyce w formie kultowego teleturnieju 1 z 10, przygotować kilka prelekcji oraz poprowadzić dla zainteresowanych sesje (czyli rozgrywki) z gier fabularnych – kończy SKF „Poczytalność” FB.
Krzysztof A. Kluza