
Będzie jaśniej i bezpieczniej. Miasto doświetli ulice i przejścia dla pieszych.
Zaczyna się jesień, a wkrótce znów przestawimy zegarki na czas zimowy. To wszystko powoduje, że coraz szybciej się ciemni, przez co widoczność na drogach nie jest zbyt dobra. Miasto Zawiercie planuje zamontować dodatkowe oświetlenie w wybranych, newralgicznych punktach miasta.
W ramach zadania „Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców miasta Zawiercia poprzez dobudowę oświetlenia ulicznego„, Urząd Miejski planuje zamontować lub dobudować oświetlenie uliczne w ośmiu różnych miejscach na terenie Zawiercia. Zlecono już wykonanie dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz kosztorysu inwestorskiego. Projekt wykona M.A.B. Biuro Projektowe z Lubania, a wartość tego zadania wynosi dokładnie 49 692,00 zł. Kolejnym etapem będzie ogłoszenie postępowania na wybór wykonawcy robót.
Wśród planów Miasta, jest oświetlenie nowo wybudowanego przejścia dla pieszych w ul. Oświatowej w rejonie skrzyżowania z ul. Borową, na wysokości budynków nr 38 i 51. Jaśniej będzie także w osiedlu Bzów, gdzie nastąpi rozbudowa oświetlenia ulicznego na ul. Czwartaków. Rozbudowane zostanie również oświetlenie w ulicy bocznej od ul. Żniwnej w rejonie osiedla Kromołów.
Doświetlone będzie także przejście dla pieszych na ul. Stary Rynek w rejonie ronda z ul. Piłsudskiego 1 i ul. 11 Listopada. Zostanie zamontowana też lampa oświetleniowa na skrzyżowaniu ul. Borowej z ul. Poprzeczną w Zawierciu.
Bezpieczniej będzie także w osiedlu Centrum, gdzie planowane jest doświetlenie przejścia podziemnego zlokalizowanego pod jezdnią ulicy Leśnej prowadzącego do parku Adama Mickiewicza.
W planach jest również budowa oświetlenia pomiędzy budynkami wielorodzinnymi przy ul. Wojska Polskiego 4. Realizowana będzie także budowa zasilania do nieczynnego słupa zlokalizowanego przy ogrodzeniu przy ul. Wierzbowej 22 wraz z wymianą słupa.