Szkoła nr 2 w Zawierciu prężnie działa. „Dwójka” realizuje wiele akcji charytatywnych i społecznych.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Szymańskiego w Zawierciu realizuje coraz więcej działań społecznych i charytatywnych. Na wysokie uznanie zasługuje ostatnia aktywność zarówno społeczności uczniów jak i nauczycieli.

Szkołę nr 2 ostatni raz można było zobaczyć w akcji podczas Jarmarku Świątecznego, który odbywał się w zeszły weekend na fontannie miejskiej. Szkoła przygotowała stoisko, na którym można było zakupić ozdoby świąteczne i pyszne ciasta, a to wszystko dzięki wsparciu rodziców. Akcja skierowana była w celu pomocy dla uczennic: Gabrysi Szczepary i Emilki Krzykawskiej.

Dzięki wielkim serduszkom mieszkańców naszego miasta udało nam się zebrać kwotę 5221,39 zł, która zostanie przekazana dla naszych wojowniczek. Nie udałoby się to gdyby nie pracownicy naszej szkoły, którzy, pomimo zimna trwali na stoisku. Podziękowania należą się także naszym wolontariuszom, którzy wykazali się ogromnym sercem i niekończącymi się pokładami pozytywnej energii – informuje SP2 w Zawierciu.

To jednak nie jedyna akcja, którą ostatnio realizowana zawierciańska „dwójka”. Wśród akcji, które szkoła realizowała i które jeszcze planuje, są m.in zbiórka odzieży „Szafowanie dla Oliwki”, akcje na rzecz schroniska dla zwierząt, dzień piżamy w ramach dnia solidarności z dziećmi chorymi onkologicznie, „Kartki dla Blanki” czyli kartki urodzinowe dla chorej dziewczynki przy współpracy z Fundacją „Gdy liczy się czas”. W szkole działa także „różowa skrzyneczka”, która ma służyć zapobieganiu ubóstwu menstruacyjnemu. SP2 wspiera także lodówkę społeczną, która znajduje się przy ul. Westerplatte.

Mocno trzymamy kciuki i kibicujemy w dalszych akcjach, które planuje szkoła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button