
Kolejna zielona pracownia w Zawierciu
Duże udogodnienie dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 w Zawierciu. Dziś miało miejsce oficjalne otwarcie nowej, kolejnej już w naszym mieście zielonej pracowni.
W odremontowanej sali lekcyjnej, pojawiło się niezbędne wyposażenie do tego, aby prowadzić ciekawe i inspirujące lekcje. To m.in gry i puzzle o tematyce ekologicznej, modele anatomiczne, lupy, miernik natężenia dźwięku, zestaw szkieletów, mikroskopy i okulary VR. Szczególnie pojawienie się sprzętu do odkrywania wirtualnej rzeczywistości to duży krok w stronę unowocześnienia szkoły. Dodatkowo pracownia zyskała też nowy sprzęt: laptopa i monitor interaktywny.
9 maja nastąpiło oficjalne otwarcie, z udziałem zaproszonych gości. Wcześniej zorganizowanie takiego wydarzenia nie było możliwe z uwagi na ograniczenia związane z pandemią koronawirusa. Inwestycję zrealizowano dzięki dofinansowaniu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.




