Jurajscy Rycerze zagrają w turnieju siatkówki plażowej

W dniach 24-26 lipca w Krakowie odbędą się turnieje siatkówki plażowej w ramach PreZero Grand Prix. W turnieju eliminacyjnym zobaczymy także Jurajskich Rycerzy, którzy  wystąpią w grupie D. Kogo obejrzymy w zespole z Zawiercia?


Turniej eliminacyjny grupy D w ramach PreZero Grand Prix zaplanowano na niedzielę, 26 lipca. Mecze rozgrywane będą na boiskach Wandy Kraków. W grupie D rywalizować będą Stal Nysa, MKS Będzin, Jastrzębski Węgiel oraz Aluron Virtu CMC Zawiercie. Warto dodać, że wszystkie spotkania transmitowane będą w telewizji. Pierwszy mecz Jurajskich Rycerzy obejrzymy na antenie Polsatu Sport. Pozostałe dwa transmitować będzie Polsat Sport Extra. 

Turniej PreZero Grand Prix będzie rozgrywany na piasku. Zawodnicy będą grali na połowach boiska o wymiarach 9×9 metrów. Każda drużyna będzie mogła składać się maksymalnie z 8 siatkarzy, ale na boisku będzie przebywać tylko 4 zawodników. Nie będzie podziału na pierwszą i drugą linię. Każdy z zawodników na boisku będzie mógł atakować i blokować. Mecze rozgrywane będą do dwóch wygranych setów. Zwycięstwo w secie oznaczać będzie zdobycie 25 punktów. Wyjątkiem jest tie-break. 

Klub z Zawiercia do rozgrywek zgłosił aż 19 zawodników. Plusligowy skład uzupełniło pięciu siatkarzy: Klaudiusz Głowacki, Jędrzej Brożyniak, Adam Parcej, Piotr Janiak i Adrian Sdebel. Prezes Kryspin Baran przyznaje, że początkowo termin turnieju plażowego miał pokryć się ze startem treningów na hali. Zmieniła się jednak koncepcja, która spowodowała konflikt pomiędzy przygotowaniami do sezonu, a zawodami na piasku.

– Rozważając różne możliwości i koncepcje, doszliśmy do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będzie powrót do plażowych tradycji naszego klubu. Przed kilkoma laty jako Virtu Aluron Team występowali między innymi Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, Łukasz Kaczmarek i Dominik Witczak, a także Jędrzej Brożyniak i Adam Parcej, którzy ponownie będą reprezentowali nasz klub w rozgrywkach na piasku. Dzięki temu mamy gwarancję, że zaprezentujemy w Letniej Lidze wysoki poziom, a jednocześnie nie zaburzymy cyklu przygotowawczego do sezonu PlusLigi. Zagramy przede wszystkim dla naszych wspaniałych kibiców, którzy z pewnością będą głodni międzyklubowej rywalizacji po 4,5-miesięcznej przerwie, a my chcemy dostarczyć im jak najwięcej pozytywnych, sportowych emocji – tłumaczy Kryspin Baran, prezes klubu z Zawiercia.

Fot. Aluron Virtu CMC Zawiercie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button