Na czasie

Kolejny rekord!

W niedzielę – 31.01.2021, odbył się 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Ile pieniędzy w tym roku zebrali wolontariusze?

W ubiegłą niedzielę odbył się 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Zasięg organizacji był ogólnopolski, a WOŚPowe sztaby organizowane były także za granicą. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała 127 495 626 złotych na oddziały laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Jak wyglądał 29. Finał WOŚPu w Zawierciu? 

Na ulice naszego miasta oraz okolic wyszło 70 wolontariuszy. Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy mogliśmy wesprzeć na 6 sposobów. Pierwszym sposobem było wrzucenie gotówki do puszki, którą nosili przy sobie wolontariusze. Drugim była wpłata na stronie WOŚPu. Trzecim było wysłanie SMSa o treści SERCE pod numer 75565. Czwartym było zrobienie przelewu blik na numer telefonu 575292929. O dwóch ostatnich – czyli Wirtualnej Puszce i Sztabowej Puszce Stacjonarnej, pisaliśmy tutaj

O godzinie 10.00 odbyła się gra miejska W Pogoni Za Sercem. Zabawa ta, podczas której trzeba było poszukać 11 serduszek, przypadła mieszkańcom Zawiercia do gustu. Zawiercianie przeszli trasę, która liczyła 6 kilometrów. Dla uczestników przewidziane są nagrody. 

O godzinie 12.00 – przy Karczmie Czarci Młyn w Zawierciu, kilkadziesiąt morsów weszło do lodowatej wody. Nie brakowało mrozu, ale i uśmiechów na twarzach, nawet najmłodszych morsów. Najwytrwalsi wytrzymali w wodzie nawet kilkanaście minut!

Fot. Paula Sobota

W tym roku odbyło się 51 licytacji. Na aukcji można było wykupić między innymi dzień z Łukaszem Konarskim – prezydentem miasta Zawiercie, który zlicytowano za 850 złotych. 

W ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Fabryka Handballu, Galeria Stara Łaźnia i Ciastkarnia Delowscy zorganizowali warsztaty online. Fabryka Handballu zorganizowała specjalnych trening, którego prowadzącym był trener FH oraz zawodnik KS Viret CMC Zawiercie – Igor Zagała. Galeria Stara Łaźnia zorganizowała warsztaty plastyczne, zgadnijcie co było ich motywem przewodnim. Serce! Ciastkarnia Delowscy pokazała Wam, jak przygotować lizaki bezowe i mini torciki w kształcie serca.

Fot. Paula Sobota

O godzinie 17.00 zaczęły się koncerty online, podczas których wystąpili Menelaos, Kapela Janicek, Bartłomiej Chyla i Tomasz Mucha.

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zawierciu zakończono o godzinie 20.00 tradycyjnym światełkiem do nieba, które odbyło się w niekonwencjonalnej formie. Strażacy z powiatu zawierciańskiego ustawili swoje wozy strażackie w serce – które jest symbolem WOŚPu i włączyli swoje oświetlenie. Światełko do nieba mogliśmy podziwiać online z perspektywy dronu.

Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy 2021 w Zawierciu można zaliczyć do udanych. Padł kolejny rekord – zebrano aż 86 tysięcy złotych. To świetny wynik, tym bardziej, że miasto nie wydało na imprezę ani złotówki.

Monika Ociepka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button