W Niegowonicach kierowca BMW uderzył w drzewo!

W niedzielę 28-lutego doszło do groźnego wypadku w Niegowonicach na DW790. Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Do groźnego wypadku doszło w niedzielę, w godzinach po południowych, w miejscowości Niegowonice w powiecie zawierciańskim – gmina Łazy. Na DW790 samochód marki BMW uderzył w drzewo. Droga w tym miejscu przez około godzinę była całkowicie zablokowana. 

Jak wyjaśnia młody aspirant Marta Wnuk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu:

,,Ze wstępnych ustaleń wynika, że 30-letni mieszkaniec powiatu zawierciańskiego stracił panowanie nad swoim pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Został on przewieziony do szpitala – jednak nie śmigłowcem, a karetką pogotowia. Dalsze czynności w kwestii wyjaśnienia okoliczności i przyczyn tego zdarzenia drogowego będą prowadzone – Na DW790 w tym momencie na kierowców mogą czekać utrudnienia drogowe.”

Kierujący samochodem osobowym marki BMW prawdopodobnie zasłabł za kierownicą i zjechał z drogi, uderzając w drzewo. W wypadku uczestniczyła jedna osoba, której stan zdrowia jest bardzo poważny. W akcji ratunkowej wzięły udział:  dwa zastępy z JRG PSP Zawiercie, OSP Niegowonice, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz dwa patrole policji. Na miejscu wylądował także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Martyna Urban

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button