Czy uchwała krajobrazowa w Zawierciu wejdzie w życie?

Podczas najbliższej sesji Rady Miasta w Zawierciu, radni pochylą się nad nową uchwałą, którą wniósł pod obrady Prezydent Łukasz Konarski. Chodzi o uchwałę krajobrazową, czyli o plan oczyszczenia miejskiej przestrzeni z nadmiaru reklam i banerów.

Uchwała Krajobrazowa to dokument określający zasady umieszczania w przestrzeni publicznej nośników reklamowych, elementów małej architektury i ogrodzeń. Coraz częściej jest ona wprowadzana w polskich miastach, aby uporządkować przestrzeń publiczną z nadmiaru reklam. Z inicjatywą wprowadzenia tej uchwały wyszedł Prezydent Zawiercia Łukasz Konarski.

Uchwała zakłada wprowadzenie szczegółowych przepisów dotyczących wyglądu naszego miasta, m.in. umieszczania reklam na ogrodzeniach, placach zabaw, ogródkach gastronomicznych, tablicach i innych nośnikach reklamowych, oraz wyglądu szyldów, lamp, pergoli i wiat śmietnikowych, koszy na śmieci.

O tym, czy szpecące i krzykliwe reklamy znikną z naszego miasta, zdecydują zawierciański radni jeszcze w maju. A Wy, co o tym sądzicie?

Jeden komentarz

  1. Byłoby pięknie gdyby to realizowała opozycja, kto, gdzie i co może reklamować. Bo tak będzie bo mnie się nie podoba i co mi zrobicie. Może być np. tak nie ma parasoli w ogródkach piwnych bo mają być takie jak ja chcę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button