Koronawirus w szpitalu w Zawierciu. Pozytywny wynik testu u dyrektora lecznicy

Niepokojące wieści ze Szpitala Powiatowego w Zawierciu. Zakażony koronawirusem jest dyrektor zawierciańskiej lecznicy. Chorobę przechodzi bezobjawowo, a część jego najbliższych współpracowników została poddana izolacji domowej oraz testom. 

W ostatnim tygodniu dyrektor Szpitala Powiatowego w Zawierciu dwukrotnie został poddany testom na koronawirusa. Pierwsze badanie dało negatywny wynik. Kolejne zostało przeprowadzone 11 sierpnia. Tym razem wynik był pozytywny. 

–  Dyrektor obecnie przebywa izolacji domowej. Przechodzi zakażenie bezobjawowo. Dochodzenie epidemiologiczne wskazuje na pozaszpitalne źródło zakażenia. Pracownicy, w większości z administracji szpitala, z którymi dyrektor miał największy kontakt, zostali objęci nadzorem epidemiologicznym i zostaną poddani testom. Procedura ta odbywa się w porozumieniu z sanepidem oraz służbami epidemiologicznymi szpitala – mówi Agata Kalafarska, specjalista ds. współpracy z otoczeniem i zarządzania informacją dot. COVID-19. 

Sytuacja ta nie wpływa na funkcjonowanie placówki. Przez okres izolacji Dyrektor będzie zarządzał szpitalem za pośrednictwem osób posiadających odpowiednie pełnomocnictwa na czas jego nieobecności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button