Sukces sportowy młodych Zawiercianek

Sukces nie patrzy na metrykę, czy kalendarz tylko po prostu cieszy. Zawiercie stało się domem dla mistrzyń Śląska w piłce siatkowej. Reprezentujący MKS Dwójkę zespół kadetek wywalczył tytuł na turnieju w Żywcu.

Żeński zespół młodych zawodniczek w drodze po laury pokonał zespoły z różnych miast i regionów Śląska. W Żywcu w dniach 25-28 sierpnia odbył się turniej 5 drużyn. Drużyny pochodziły z Będzina, Częstochowy, Dąbrowy Górniczej, Zawiercia i Żywca. Turniej był zorganizowany, w sposób zapewniający przestrzeganie obowiązujących warunków sanitarnych.

Urząd Miejski w Zawierciu przypomniał o odniesionym sukcesie w niedzielę, 28 lutego.

Reprezentująca Zawiercie MKS Dwójka stoczyła serię 4 zwycięskich pojedynków. Zobaczmy, jakie drużyna uzyskała wyniki w starciu z przeciwnikami:

TS Stal Śrubarnia/SMS ŻAPN Żywiec 3:0, MKS Dąbrowa Górnicza 3:2, MUKS Pasek Będzin 3:2 oraz Częstochowiankę 3:0.

Przypomnijmy sobie zwycięski skład, który opiekował się trener Sebastian Tchórz. Dziewczynami, które wystąpiły w Żywcu były: Paulina Jaworska-Nowak, Otylia Pikuła, Maja Bochenek, Wiktoria Las, Sandra Galas, Magda Olszowiec, Joanna Garncarz, Maja Trefon, Julia Gajek, Nikola Czernik, Martyna Szczygieł, Nadia Siuda. Trener: Sebastian Tchórz.

Nagrodą były pamiątkowe medale, statuetki dla najlepszych zawodniczek oraz puchar za zajęcie pierwszego miejsce w Mistrzostwach Śląska. Ponadto każda z uczestniczek otrzymała pamiątkową koszulkę – informuje MKS Dwójka Zawiercie.

Zwycięstwo w turnieju nie mogło przejść niezauważone. Dla najlepszej drużyny przewidziano nagrody, lecz nie tylko dla niej.

fot. UM Zawiercie, MKS „Dwójka Zawiercie” FB

Krzysztof A. Kluza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button