Noc muzeów w Zawierciu

W najbliższą sobotę 15 maja odbędzie się kolejna edycja imprezy kulturalnej pt. Noc Muzeów. W tym roku miasto Zawiercie postanowiło dołączyć do akcji, angażując w nią Galerię Stara Łaźnia. Jak będzie wyglądała sobotnia noc? 

15 maja 2021 roku odbędzie się już XVIII edycja Nocy Muzeów w Polsce. W tamtym roku ze względu na obowiązujące obostrzenia impreza kulturalna odbyła się w innej formie niż dotąd – online. W tym roku na szczęście obostrzenia zostały częściowo poluzowane, więc instytucje mogły wykazać się kreatywnością i zorganizować zwiedzanie w mniejszych grupach.

Do tegorocznej edycji Nocy Muzeów dołączyła Galeria Stara Łaźnia w Zawierciu. W sobotę 15 maja od godziny 20 będzie odbywać się tam nietypowe, nocne zwiedzanie. Osoby, które będą uczestniczyć w zwiedzaniu, wezmą udział w oprowadzaniu kuratorskim. Będzie miało ono miejsce co godzinę od 20 do 24. Grupa może liczyć maksymalnie 5 osób. 

Kaja Skwara z Galerii Stara Łaźnia opowiedziała nam o przebiegu nocnej imprezy:

“Zwiedzanie będzie się odbywało  co godzinę, w grupach 5-osobowych. Wszyscy chętni muszą zapisać się wcześniej na wydarzenie. Na sali konferencyjnej czeka na naszych gości niespodzianka – odbędzie się tam projekcja krótkometrażowego filmu naszego autorstwa.”

Po wyświetleniu filmu goście będą uczestniczyć w oprowadzaniu kuratorskim, podczas którego usłyszą opowieść o wystawie Kryształowej oraz Romana Chruściela. Pełne oprowadzenie kuratorskie będzie trwało od 30 do 45 minut. Do tej pory na to wydarzenie zapisało się 5 osób – godzina 20 jest całkowicie zapełniona.

Osoby chętne do udziału w wydarzeniu zachęcamy do wysłania swojego zgłoszenia na maila: staralaznia@zawiercie.eu. Nabór uczestników trwa od 10 do 14 maja br. Udział w wydarzeniu przeznaczony jest dla osób powyżej 12. roku życia. Dla wszystkich uczestników przewidziane zostały drobne upominki.

Zachęcamy Was do wzięcia udziału w tym wydarzeniu, więcej informacji dotyczących tego wydarzenia znajdziecie na Facebooku Galerii Stara Łaźnia. Wszystkim uczestnikom życzymy dobrej zabawy!

Martyna Urban

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button