Kompletnie pijany kierowca doprowadził do nieszczęśliwego wypadku

Wczoraj w godzinach porannych na skrzyżowaniu Piłsudskiego i  Południowej doszło do zdarzenia drogowego. Kierowca Skody zarysował ustępujący mu samochód marki Fiat. Okazało się, że mężczyzna prowadzi pod wpływem alkoholu.

17 maja o godzinie 9.30 doszło do kolizji samochodowej z udziałem pijanego kierowcy. Kierujący Skodą skręcał z ulicy Piłsudskiego na Południową w Zawierciu. Podczas manewru skręcania zarysował ustępujący mu pierwszeństwa samochód marki Fiat. Pokrzywdzony 3-latek od razu zareagował i pobiegł do samochodu oprawcy, który zatrzymał się kilka metrów dalej.

Gdy 39-latek otwarł drzwi samochodu marki Skoda, okazało się, że kierowca był kompletnie pijany. W pojeździe znajdował się także pies. Pokrzywdzony zareagował natychmiastowo i wyciągnął kluczki ze stacyjki.

Gdy policjanci dotarli na miejsce zdarzenia, okazało się, że kierujący Skodą miał 3 promile alkoholu we krwi. Na stronie zawiercie.policja.gov.pl czytamy:

“W toku dalszych czynności policjanci z zawierciańskiej drogówki ustalili, że mężczyzna nie ma też uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz mieszkaniec Zawiercia odpowie nie tylko za popełnione wykroczenia, ale również za przestępstwo, jakim jest kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Tym razem nic się nikomu nie stało. Strach jednak pomyśleć, do jakiej tragedii mogłoby dojść, gdyby nie udaremniona dalsza jazda pijanego kierowcy.”

Oficer Prasowy mł.asp. Marta Wnuk przypomina:

“Za kierowanie w stanie nietrzeźwości, oprócz 2-letniego więzienia, sprawcy grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat oraz obligatoryjna kara finansowa w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych.”

Niech to zdarzenie będzie przestrogą dla innych kierowców, aby pod żadnym pozorem nie wsiadali ‘za kółko’ pod wpływem alkoholu.

Martyna Urban

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button