Długo wyczekiwana inwestycja przy SP7 w Zawierciu została zakończona

Ważna inwestycja na Osiedlu Borowe Pole w Zawierciu została ukończona. Przy Szkole Podstawowej nr 7 w Zawierciu powstał nowy parking.

O przedmiotową inwestycję – szkoła oraz mieszkańcy osiedla – zabiegali od wielu lat. Dotychczas bowiem teren szkoły nie dysponował strefą do parkowania, co znacznie utrudniało rodzicom przyjazd do szkoły, odbiór dzieci po zajęciach. Nowy projekt parkingu, który powstał w ubiegłym roku, uwzględnił sugestię pracowników szkoły oraz lokalnych liderów i został stworzony tak, by zapewnić maksimum bezpieczeństwa podopiecznym szkoły, ich rodzicom oraz korzystającym z obiektu.

Bardzo cieszę się, że inwestycja ta powstała. Cieszy fakt, że została ona zaplanowana w taki sposób, by zapewnić bezpieczeństwo naszym uczniom, co jest dla nas priorytetem. Jednocześnie zachowano tak ważne elementy zieleni, które mamy nadzieje niebawem będą cieszyć swoim pięknem mieszkańców osiedla. W kolejnych miesiącach wraz z organem prowadzącym szkołę planujemy kolejne inwestycję, które tym razem dedykowane są naszym uczniom i ich potrzebom mówi w rozmowie dyrektor szkoły, p. Jolanta Brewka.

Pragnę podziękować Prezydentowi Miasta Zawiercie Łukaszowi Konarskiemu oraz p. Wioletcie Zamorze – społeczniczce i nauczycielce naszej szkoły, która z zaangażowaniem przekonywała włodarzy naszego miasta do tej ważnej urbanizacyjnie inwestycji na terenie tego osiedla. Wyrazy uznania należą się także firmie wykonującej prace budowalne za profesjonalizm, współpracę i zaangażowanie – dodaje dyrektor SP7.

Wykonawcą inwestycji była firma BUD-REM Tomasz Skipirzepa. Co warto wspomnieć, do wykonania tego parkingu zastosowano maty przerostowe, dzięki czemu na placu przy szkole nadal jest zielono i przyjemnie.

Należy zaznaczyć, że teren szkoły oraz jego infrastruktura jest wykorzystywana nie tylko przez uczniów szkoły, ale także społeczność mieszkańców Borowego Pola i miasta Zawiercie. Budowa parkingu wzbogaciła dotychczasową infrastrukturę, która znajduje się w obrębie szkoły i jest głównym centrum rekreacyjnym naszej dzielnicy – mówi Wioletta Zamora z Zarządu Osiedla Borowe Pole.

Jeden komentarz

  1. ciekawe kiedy bedzie zrealizowana droga ,Marciszowska nr 2 ps gorszego sortu przy wiadukcie bo nam mieszkancom brakuje sil o walke z wiatrakami OBIECANKI CACANKI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button