Rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego uczcili rowerową grą miejską

Gmina Łazy postanowiła w aktywny sposób uczcić 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. W tym celu zorganizowana została rowerowa gra miejska. Meta zlokalizowana była w Hutkach-Kankach, gdzie na uczestników czekało ognisko.

Z okazji 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w gminie Łazy zorganizowano rowerową grę miejską. Uczestnicy zebrali się 1 sierpnia na placu przy fontannie w Łazach. Następnie mieli do przejechania 10 km. Na tej trasie znajdowało się 5 punktów kontrolnych. W każdym do wykonania były zadania. Niektóre wymagały wykazania się matematycznymi umiejętnościami. W innych uczestnicy potrzebowali sprytu i intuicji. Wśród zadań znalazło się m.in. opatrzenie rannego rowerzysty, rozszyfrowanie tekstu zapisanego alfabetem morsa oraz odganięcie ciężaru łuski z moździerza. 

Meta zlokalizowana była na terenie biwaku im. Grzegorza Załogi w Hutkach-Kankach. Podsumowano rowerową grę miejską i wręczono nagrody. Było także integracyjne ognisko. Najmłodszym uczestnikiem rajdu był 8-letni Staś, który na wyprawę wybrał się ze swoim tatą. Była to dla niego pierwsza tego typu rowerowa aktywność.

Fot. A. Seweryn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button