Zawody MTB z grupą RDND Ogrodzieniec. Będzie też piknik dla Niny Kudeli

Już w sobotę, 3 października, w Ogrodzieńcu wystartuje II edycja zwodów MTB z grupą RDNR Ogrodzieniec. Patronat nad wydarzeniem objęła Anna Pilarczyk, burmistrz Ogrodzieńca. Cały dochód z zawodów zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Niny Kudeli. 

22 km trasy, prawie 6 km podjazdów, szybkie zjazdy i szczytny cel. Wszystkie te elementy łączą ze sobą II Zawody MTB RDNR Ogrodzieniec – Granice wytrzymałości.  Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12 na terenie ośrodka Krępa i towarzyszyć będzie mu mnóstwo atrakcji takich jak licytacje, warsztaty dla dzieci czy kiermasz rękodzieła. 

Zawody skierowane są dla zawodników amatorskich nieposiadających licencji. Chętni na udział muszą uiścić w dniu zawodów opłatę w wysokości 35 złotych. Trasa zawodów to dwa okrążenia po 11km. Zawodnicy pojadą między innymi przez Szlak Zamonitu, Przylaszczkowy Szlak Rowerowy i Szlak Rowerowy wokół rez. Góra Chełm.

Warto zaznaczyć, że sobotnie zmagania to nie pierwsza akcja charytatywna RDNR Ogrodzieniec. W sierpniu odbył się rajd rowerowy Zamkowe Zmagania, podczas którego zbierano środki dla walczącego z ciężką chorobą autoimmunologiczną Mateusza Grajdka z Ogrodzieńca oraz inspirowana akcją #hot16challange akcja Szlachetna20. Podczas jej trwania osoby nominowane zostały zobowiązane do przejechania 20km na rowerze i wpłacenia 20zł na konto Emilki Krzykawskiej, która urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową z rozszczepem kręgosłupa.

Podczas wydarzenia będą zbierane fundusze na pomoc Ninie Kudeli. To czteroletnia dziewczynka, która potrzebuje kosztownej rehabilitacji. Ninka urodziła się przedwcześnie, w 31. tygodniu ciąży, ważąc tyle co torebka cukru. Była niedotleniona oraz doznała obustronnego wylewu dokomorowego II stopnia. Na skutek niewłaściwej diagnozy Nina zmaga się z wieloma dodatkowymi problemami takimi jak przykurcze w stawach biodrowych czy nieoperacyjne w Polsce zwichnięte stawy biodrowe. Zbyt późno zdiagnozowana skolioza nadaje się tylko do leczenia operacyjnego, które musi zostać odłożone w czasie ponieważ dziewczynka dalej rośnie. Czterolatka cały czas wymaga kosztownej opieki specjalistów oraz rehabilitacji i drogiego sprzętu. W serwisie Pomagam.pl trwa również zbiórka pieniędzy na leczenie Ninki. Kwota docelowa to 70 tys. złotych.

Zbiórka dla Niny

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button