Koronawirus w Viret CMC Zawiercie. Zakażony jeden z zawodników. Mecz nie został jednak przełożony

Koronawirus w kolejnym zawierciańskim klubie. Tym razem pozytywny wynik dał test jednego z zawodników Viretu CMC Zawiercie. Początkowo mecz miał zostać rozegrany. Na szczęście ZPRP zdecydował, że mecz z Unimetal Recycling MTS Chrzanów został jednak przełożony. Rozegrany zostanie w innym terminie. 

Aktualizacja

Mecz pomiędzy Viret CMC Zawiercie, a Unimetal Recycling MTS Chrzanów został jednak odwołany. Około 15 zawierciański klub otrzymał decyzję w tej sprawie. Na razie nie wiadomo, na kiedy spotkanie zostanie przełożone. 

– W związku z wykrytym zachorowaniem zawodnika naszego klubu na koronawirusa, Komisarz Rozgrywek ZPRP postanowił odwołać mecz Viret CMC Zawiercie – Unimetal Recykling MTS Chrzanów. Nowy termin zostanie uzgodniony w porozumieniu z klubem z Chrzanowa – czytamy. 

Wcześniej pisaliśmy

Koronawirus nie omija klubów sportowych z powiatu zawierciańskiego. Zakażenie pojawiło się w Virecie CMC Zawiercie. Pozytywny wynik dał test jednego z zawodników. O tym fakcie klub poinformował za pośrednictwem swojego fanpage’a. 

– Wczoraj otrzymaliśmy informacje o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa u jednego z naszych zawodników. Zgodnie z klubową procedurą postępowania w takich przypadkach, od razu skontaktowaliśmy się z sanepidem, a także Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce i klubem Unimetal Recykling MTS Chrzanów – czytamy w komunikacie klubu.

Zazwyczaj w takich sytuacjach odwoływany jest najbliższy mecz zespołu zakażonego zawodnika. Pozwala to przerwać łańcuch transmisji koronawirusa i uniknąć zakażeń w drużynie przeciwnej. Związek Piłki Ręcznej w Polsce nie zezwolił jednak na przełożenie terminu spotkania (stan na 24.10. godz. 14). Mecz chce także rozegrać MTS Chrzanów. 

– Przyjmiemy każde ostateczne postanowienie w tej trudnej sytuacji, ale podkreślamy, że bezpieczeństwo i zdrowie zawodników (zarówno naszego klubu, jak i rywali) oraz wszystkich osób pracujących przy obsłudze spotkania, jest dla nas absolutnym priorytetem – czytamy w dalszej części komunikatu. 

Warto dodać, że podobna sytuacja miała miejsce w innym zespole I ligi piłki ręcznej mężczyzn. W przypadku spotkania KSSPR Końskie z Padwą Zamość wyrażono jednak zgodę na przeniesienie rywalizacji na inny termin. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button