Galeria Stara Łaźnia w Zawierciu będzie mieć nową wystawę

Zakochani w szkle o projektach zawierciańskiej huy. Tak brzmi nazwa nowej wystawy, którą od 3 listopada będzie można oglądać w Galerii Stara Łaźnia im. Leszka Dutki w Zawierciu.


Obecnie trwają ostatnie prace w związku z przygotowaniem nowej wystawy w Galerii Stara Łaźnia im. Leszka Dutki. Nowa ekspozycja będzie dostępna do oglądania od wtorku, 3 listopada. Potrwa do 2 stycznia. Będzie ona związana z zawierciańską hutą szkła i nosiła tytuł „Zakochani w szkle – o projektach zawierciańskiej huty”. Wystawa powstanie dzięki współpracy z Pałacem Schoenna Muzeum w Sosnowcu.

Tworząca ją ekspozycja będzie składała się z dzieł pochodzących spod rąk projektantów związanych z zawierciańską hutą szkła. Wystawione do oglądania zostaną prace znanych i cenionych w dziedzinie, czyli Marii Słaboń, Józefa Podlaskiego oraz Zofii Szmyd-Ścisłowicz. Zaprezentowana kolekcja będzie pochodziła w większości ze zbiorów własnych Galerii Stara Łaźnia i Pałacu Schoenna Muzeum w Sosnowcu, aczkolwiek znajdzie się tam również parę prac ze zbiorów prywatnych. W celu organizacji wystawy „Zakochani w szkle o projektach zawierciańskiej huty” nie planuje się wypożyczenie eksponatów z innych placówek.

Z uwagi na obecny stan epidemiczny nie planuje się organizacji wernisażu. Natomiast organizatorzy zachęcają do oglądania wystawy online, której sprawne działanie ukaże piękno wystawy „Zakochani w szkle o projektach zawierciańskiej huty”. Wystawę będzie można obejrzeć także w tradycyjnej formie. Galeria Stara Łaźnia jest otwarta od 12 do 17. Oprowadzanie kuratorskie odbywa się w godz. 15-16.30. Wstęp jest bezpłatny.

Jednocześnie przypominamy, że z uwagi na stan epidemiczny obowiązują ograniczenia w zwiedzaniu wystawy. W budynku galerii poza pracownikami mogą znajdować się maksymalnie dwie osoby. Konieczna jest dezynfekcja rąk, zachowanie zalecanego dystansu oraz obowiązkowe noszenie maseczek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button