Weekendowy przegląd wydarzeń w powiecie zawierciańskim (28-30 sierpnia)

Dobra wiadomość dla mieszkańców powiatu zawierciańskiego. W ten weekend (28-30 sierpnia) naprawdę nie będziemy mogli narzekać na nudę. Sprawdźcie, co czeka na nas w najbliższych dniach. Oto nasz weekendowy przegląd wydarzeń. 

Ostatni weekend sierpnia (28-30 sierpnia) będzie sporo się działo nie tylko w powiecie zawierciańskim, ale także w sąsiednich miejscowościach. Kilkudziesięciominutowa podróż może przynieść nam równie dobrą zabawę. Propozycji jest sporo. Pozostaje nam jedynie liczyć, że dopisze pogoda i będziemy mogli zakończyć wakacje w bardzo optymistyczny sposób. Oto nasze propozycje na najbliższe dni. 

Spacer historyczny – piątek, 28 sierpnia, godz. 16, dworzec PKP w Zawierciu

Na najbliższy piątek Miejska i Powiatowa Biblioteka zaplanowała spacer historyczny pt. “Sławni Zawiercianie”. Początek o godzinie 16. Uczestnicy spaceru spotkają się przy dworcu PKP w Zawierciu. Wstęp wolny.

Letni Piknik Rodzinny – piątek, 28 sierpnia, godz. 13, ul. Niedziałkowskiego w Zawierciu

„Letni piknik rodzinny” rozpocznie się w piątek, 28 sierpnia, o 13 przy ul. Niedziałkowskiego 22 w Zawierciu. Na uczestników czeka moc atrakcji, m.in. pokaz Ju-Jitsu, warsztaty ekologiczne oraz występ Mariana Dolińskiego z zespołem Romskim. Spotkanie ma na celu integrację międzypokoleniową. Uczestnictwo w spotkaniu bezpłatne. 

Seanse filmowe – 28 i 30 sierpnia, MOK w Zawierciu

Miejski Ośrodek Kultury w Zawierciu w ten weekend proponuje film z gatunku science fiction pt. “Nowi Mutanci”. Film będzie wyświetlany 28 i 30 sierpnia o godz. 18 i 20. Bilet na seans można zakupić w kasie kina lub na stronie internetowej MOK Zawiercie.

Wieczór z Duchami – piątek, 28 sierpnia, godz. 21, Zamek Ogrodzieniec w Podzamczu

Kolejna odsłona piątkowego zwiedzania zamku z duchami. Pierwsze wejście o godz. 21.20. Kolejne odbywają się co 40 minut. Wcześniej należy zakupić bilet na nocne zwiedzanie zamku. Można to zrobić za pośrednictwem strony internetowej. Koszt biletu to 35 złotych. Liczba miejsc ograniczona. 

Wieczór z Duchami – szczegóły

Dzień Baniek Mydlanych i Święto Kolorów – piątek, 28 sierpnia, godz. 15, obiekt sportowy Dotyk Jury w Myszkowie

Jeśli lubicie aktywnie spędzać czas z rodziną i znajomymi, to nie może was zabraknąć na święcie baniek mydlanych. Będą na Was czekać zabawy na świeżym powietrzu oraz konkursy z nagrodami. Wśród atrakcji będzie m.in.: zamykanie w bańce mydlanej. Start imprezy o godzinie 15 na obiekcie sportowym “Dotyk Jury” w Myszkowie. Na godzinę 17 zaplanowano “Święto kolorów”. Edycja 2020 to jeszcze więcej kolorów, muzyki i dobrej zabawy. Wstęp wolny. 

Muzyczne zakończenie lata – piątek, 28 sierpnia, godz. 17, ogrodzieniecka Krępa

Na terenie ośrodka Krępa w Ogrodzieńcu odbędzie się Muzyczne Zakończenie Lata. Rozpocznie się o godzinie 17 od koncertu Elvis’56. Na godzinę 20 zaplanowano seans kina plenerowego. Wyświetlony zostanie film American Beauty. Będzie także mini-festiwal kolorów. Wstęp bezpłatny. 

Zlot Miłośników Samochodów Dacia – 28-30 sierpnia, hotel Ostaniec w Podlesicach

Na terenie Hotelu Ostaniec w Podlesicach odbędzie się zlot wszystkich posiadaczy i miłośników samochodów marki Dacia. Przygotowane zostaną dla nich dwie trasy. Pierwsza to trasa Dacia Family zorientowana głównie na odkrywanie malowniczych zakątków regionu. Druga to trasa Dacia Adventure wzbogacona o elementy off-road’owe i sporą dawkę adrenaliny. Rozpoczęcie imprezy w piątek, 28 sierpnia, o godzinie 18. Na 30 sierpnia zaplanowano ciekawe wyzwania i zadania rekreacyjne pozwalające załogom sprawdzić się w różnych konkurencjach. Każdy będzie mógł przetestować swój zmysł nawigacyjny, spostrzegawczość oraz umiejętność współpracy w załogach. Udział w wydarzeniu możliwy tylko dla załóg, które wcześniej zarejestrowały się online. Ilość miejsc ograniczona. 

Koncert kameralny – piątek, 28 sierpnia, godz. 19.30, Bistro Wieża w Siewierzu-Jeziorna

Od 19.30 do 22.00 w Bistro Wieża odbędzie się kameralny koncert. Wystąpią Olga Mikołajczyk oraz Roman Hyla. Repertuar to muzyka rozrywkowa oraz jazzowa. W związku z kameralnym charakterem wydarzenia oraz ograniczeniami związanymi z COVID-19 konieczna jest rezerwacja stolików przez portal Facebook w wiadomości prywatnej lub pod numerem telefonu: 574 332 708. 

Letnie Kino Plenerowe – 28-30 sierpnia, godz. 21, hotel Poziom 511 w Podzamczu

Tradycyjnie w hotelu Poziom 511 w Podzamczu czekają na nas wieczorne seanse kina plenerowego. Początek o godz. 21. Wstęp jest bezpłatny, a na polanie – zgodnie z wytycznymi sanepidu – może znaleźć się nawet 150 osób. 28 sierpnia obejrzymy film „Lary Crowne”. Na sobotę (29.08.) zaplanowano seans „Wesele w Sorento”. W niedzielę (30.08.) wieczorem obejrzymy „La La Land”. 

Warsztaty Gier Fabularnych – 29 sierpnia, godz. 14.30, ul. Kościelna 9 w Szczekocinach

Przy ulicy Kościelnej 9 w Szczekocinach odbędą się “Warsztaty Gier Fabularnych”. W programie: warsztaty „Czym są gry fabularne?” (godz.14.30), Interaktywne tworzenie scenariuszy do gier fabularnych (godz.15.15), pokazowe sesje w Domu Strażaka (godz. 19). Wstęp bezpłatny.

Bieg na 5 km – 29 sierpnia, Siewierz Jeziorna

III edycja biegu na 5km w Siewierzu Jeziorna. Oprócz dorosłych biegaczy, swoje siły będą mogły sprawdzić również dzieci oraz miłośnicy nordic walking.  Za zwycięstwo w klasyfikacji indywidualnej kobiet i mężczyzn nagroda w wysokości 500 zł. Zapewniony będzie także pełnowartościowy posiłek i niesamowita atmosfera.

Zapisy na bieg

Pokazy rycerskie – 29-30 sierpnia, Zamek Ogrodzieniec w Podzamczu

W dniach 29-30 sierpnia Zamek Ogrodzieniec w Podzamczu przygotował wiele atrakcji dla miłośników walk rycerskich. W godz. 12-17 obejrzymy Obozowisko Rycerskie. To pokazy artylerii, pokazy walk rycerskich, strzelanie z łuku, walka na miecze sportowe, rzut kolczugą oraz pokazy uzbrojenia. W godzinach 12-15 zaplanowano Atelier Zamkowej Krawcowej. To natomiast prelekcja na temat historii ubioru oraz przebieralnia dla zwiedzających. Będziemy mieć także możliwość nieodpłatnego wykonania zdjęć w strojach z epoki. Wszystkie atrakcje są w cenie biletu wstępu na zamek. Bilet ulgowy kosztuje 10 złotych. Za bilet normalny zapłacimy 17 złotych.

Obozowisko Rycerskie i Atelier Zamkowej Krawcowej – więcej informacji

Dożynki w Zdowie – 30 sierpnia, godz. 13.45, Zdów

W niedzielę, 30 sierpnia,  KGW “Borowianki” oraz Sołtys Zdowa organizują dożynki wiejskie. W programie dożynek przemarsz korowodu dożynkowego do kościoła (godz. 13.45), msza św. dziękczynna i poświęcenie wieńca dożynkowego (godz. 14), rozpoczęcie wiejskiego święta (godz. 15.30) oraz muzyczna zabawa dożynkowa (godz. 16). Wstęp wolny.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button