Damian Domagała powołany do reprezentacji Polski B seniorów

Wielki sukces wychowanka Viretu CMC Zawiercie. Damian Domagała został powołany do Reprezentacji Polski B w piłce ręcznej mężczyzn. Zgrupowanie kadry rozpocznie się już 21 września.

Świetna wiadomość prosto ze Związku Piłki Ręcznej Polski. Podano już listę zawodników, którzy zasilą szeregi reprezentacji Polski B w piłce ręcznej mężczyzn. Na liście znalazło się 18 szczypiornistów z całego kraju oraz 5 zawodników rezerwowych, którzy powołanie mogą otrzymać w nagłym przypadku. Większość z nich to zawodnicy występujący w klubach SuperLigi. Jest jednak jedno nazwisko, które szczególnie zainteresuje kibiców zawierciańskiego szczypiorniaka. Powołanie do Reprezentacji Polski otrzymał Damian Domagała, wychowanek Viretu CMC Zawiercie. 

Damian Domagała urodził się w 2002 roku obecnie jest uczniem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Kielcach. W barwach SMS Kielce (I, II i III drużyna) występował w sezonie 2019/2020. Wystąpił w 21 meczach i zdobył w nich 40 bramek. Młody zawiercianin gra na pozycji obrotowego. 

Zgrupowanie reprezentacji Polski B odbędzie się w dniach 21-26 września. Zajęcia szkoleniowe odbywać będą się w Warszawie. Warto dodać, że to nie jedyny sukces Damiana Domagały. Zawierciański rozgrywający wcześniej regularnie powoływany był do młodzieżowych drużyn reprezentacji Polski. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button