Odsłonięcie tablicy pamiątkowej w Zawierciu

Na budynku Urzędu Skarbowego w Zawierciu pojawiła się tablica upamiętniająca pokolenia mieszkańców Zawiercia i powiatu zawierciańskiego, którzy walczyli o niepodległość Ojczyzny. Jej uroczyste odsłonięcie połączone było z piknikiem dla mieszkańców. 

W niedzielę, 4 października, odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej pokolenia mieszkańców Zawiercia i powiatu zawierciańskiego, którzy walczyli o niepodległość Ojczyzny. Na tablicy wymieniony jest także Aleksander Masłoński, nestor ruchu socjalistycznego Zawiercia i Zagłębia. Jednocześnie jest upamiętnieniem 130-lecia Socjalistycznego Ruchu Niepodległościowego na Ziemi Zawierciańskiej oraz 40-lecia powstania NSZZ Solidarność i NSZZ RI Solidarność. 

Podczas uroczystości przedstawiono historię zawiercian walczących o niepodległość Polski. Złożono także symboliczne wiązanki kwiatów. Po uroczystości odbył się natomiast piknik dla mieszkańców przy Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu. Mogliśmy obejrzeć wystawę „Przemilczane historie na znaczkach Poczty Podziemnej” oraz samochody członków grupy „Zawierciańskie Klasyki Nocą”. Był także koncert grupy Trio Retro.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button